sâmbătă, 27 iunie 2026

Forever Jung- The Trickster

Ce faceti? Vreti sa vedeti ce-am mai facut? 

Pun la cale un spectacol. Defapt pun la cale un concept. Defapt ... Il iubesc pe C.G. Jung si mi-am cautat o scuza sa intru mai adanc in metoda lui. Ca sa nu zica lumea ca imi pierd vremea am zis ca e pentru spectacol. Asa ca imi fac datoria si din cand in cand mai fac cate un pas in directia aia si incerc sa reprezint ce-am mai invatat, procesat ca sa ma mai lase lumea-n pace. 

Trickster-ul, Nebunul. Este un arhetip bine cunoscut mie si, daca ati mai petrecut ceva vreme pe blogul acesta, cred ca si dumneavoastra. Relatia mea cu acest arhetip a fost de la un punct in colo una de love/hate pana a ajuns doar de hate. Ca sa vezi, fix perioada de blocaj creativ in care nu am mai scris nimic sau foarte putin si atunci foarte scremut. (Crunta perioada, jur)

Dar pare-se ca ne-am imprietenit din nou si asa ca a fost primul arhetip pe care am simtit nevoia sa-l (re)prezint cumva. Deocamdata intr-un video, dar maine pe marile scene ale Europei (lol). 

Enjoy!

 



Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu